گل محمدی پدیده مشهد را تنها می گذارد؟

یحیی گل محمدی بعد از اینکه همراه با تراکتورسازی تبریز نتایج چندان مناسبی کسب نکرد، هیچ کس فکر این را نمی‌کرد که مربی جوان و با اخلاق بازگشت دوباره‌‎ای به فوتبال ایران داشته باشد. مشکلات مدیریتی سابق در تراکتورسازی و محرومیت از نقل و انتقالات و ترکیبی ناقص، باعث شد که گل محمدی اواسط نیم فصل دوم از جمع تبریزی‌ها جدا و راهی لیگ یک و تیم اکسین البرز بشود. اما شروع لیگ هجدهم با حضور در پدیده مشهد جریان مربیگری سرمربی سابق پرسپولیس و تراکتورسازی را عوض کرد.


یحیی گل‌ محمدی راهی تیمی به مانند تراکتورسازی شد که ترکیبی جوان داشت و مشکلات مدیریتی باعث بروز بحران مالی در پدیده شد. اما با شروع لیگ تمامی این مشکلات در تعارض با اراده بازیکنان جوان پدیده قرار گرفت و تمامی آن‌ها بحران‌های پیش رو را یکی پس از دیگری دریبل کردند.

پدیده  حالا تیمی است که بازی روان و تاکتیک چشم نوازی را به نمایش میگذارد، طوری که هواداران مشهدی به داشتن تیمی قدرتمند امیدوار شدند. همین هم شد. آن‌ها به مدت ۱۲ هفته همه مسابقات خود را با برد یا مساوی پشت سر گذاشتند و به صدرنشین غیرمنتظره لیگ هجدهم تبدیل شدند.
اما در این میان مشکلات مالی کماکان ادامه دارد و در چند مقطع بازیکنان و کادرفنی پدیده به دلیل عدم پرداخت به موقع قرارداد دست به اعتصاب زدند. به خصوص در اواسط نیم فصل و بعد از برد برابر نفت مسجدسلیمان که گل محمدی از سمت خود استعفا داد و بازیکنان همه با هم از بحران‌های موجود در باشگاه صحبت کردند. همین موضوع هم باعث شد که چند باشگاه در پی مذاکره و جذب سرمربی موفق پدیده باشند، اما بعد از کمک شهرداری مشهد به صدرنشین لیگ، گل محمدی به تیمش بازگشت.
اختلافات موجود در روند رو به رشد پدیده مشهد هیچ تاثیری نگذاشت و آن‌ها در پایان نیم فصل اول با کسب ۳۱ امتیاز در کنار سپاهان و پرسپولیس به عنوان صدرنشین لیگ هجدهم شناخته شدند و با امید زیاد به تعطیلات نیم فصل رفتند.

در این میان شایعات زیادی در خصوص واگذاری باشگاه پدیده مشهد به یک شرکت متخصص در خودرو شنیده شد که همگی با مخالفت شرکت پدیده (مادر) مواجه گردید.
سرانجام همین دلایل باعث شد که یحیی گل محمدی با مصاحبه‌ای نسبتا تند خداحافظی لفظی خود از پدیده را اعلام کند. این مربی موفق و متین که از مشکلات موجود خسته شده بود در بخشی از سخنانش گلایه زیادی به بی توجهی مسئولان شهری و استانی وارد کرد و گفت در مشهد کسی به فکر پدیده نیست. وقتی پولی نداریم تا تمرین کنیم، اردو برویم و در نقل و انتقالات شرکت کنیم ترجیح می‌دهم تا بروم و منتظر مشخص شدن این بلاتکلیفی باشم.

این سرمربی جوان همچنین در بخش دیگری از پیشنهادات برخی تیم‌های لیگ برتری به او در نیم فصل اول مسابقات پرده برداشت. به نظر می‌رسد همین حالا هم اگر گل محمدی از پدیده خداحافظی کند بسیاری از تیم‌ها به دنبال استخدام او باشند و حرف او چراغ سبزی برای باشگاه‌های دیگر خواهد بود. هر چه است حال پدیده مشهد به عنوان یکی از تیم‌های صدرنشین خوب نیست و مسئولان ذی ربط باید هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهند و در جهت حفظ تیم دوست داشتنی ساخته شده توسط یحیی گل محمدی تلاش کنند. تیمی که فوتبال بسیار خوبی ارائه می‌دهد و حیف است به این زودی‌ها شرایط رو به زوالی تجربه کند.

پدیده